Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: Domyślna czcionka A Większa czcionka A+ Największa czcionka A++ | Zmień kontrast
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie

Wydarzenia 2024/2025

PAMIĘTAMY


Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w PSP w Wykrocie

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły
pani Mirosława Grzegorczyk, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych.
W swoim przemówieniu, zwróciła się bezpośrednio do uczniów, życząc im w nowym roku szkolnym wielu sukcesów w nauce oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Nauczycielom nieustającej pasji i cierpliwości, które będą motywować uczniów do odkrywania świata wiedzy. Rodzicom natomiast, wytrwałości i dumy z osiągnięć swoich dzieci.

W trakcie uroczystości miało miejsce wręczenie pani Elżbiecie Drężek nagrody z okazji jubileuszu 40-lecia pracy.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie otrzymali informacje na temat organizacji pracy swojej klasy.

     


W piątek, 13 września, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2024, podczas której uczniowie czytali fragmenty dramatu „Kordian” Juliusza Słowackiego. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu nie tylko promowanie czytelnictwa, ale także przybliżenie uczniom jednego z najważniejszych dzieł polskiej literatury romantycznej.

       

       

   


W dniach 20-22 września tego roku przypada 31. finał ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Oczywiście uczniowie naszej szkoły również zaangażowali się w porządkowanie naszej planety.

        

  


16.09.2024 r. w PSP w Wykrocie odbyły się zajęcia integracyjne z kl. III prowadzone przez pedagoga specjalnego. Bazowały na Ruchu Rozwijającym Weroniki Sherborne, który miał za zadanie wzmocnić relacje rówieśników, a także wskazać wartość każdego uczestnika pomimo swojej odmienności. W czasie zajęć włączono też elementy logorytmiki oraz zabawy sensomotoryczne.


20.09.2024 r. odbyły się zajęcia integracyjne w kl. „0” prowadzone przez pedagoga specjalnego, umożliwiające lepsze poznanie się wzajemne 5-cio i 6-ściolatków. Zabawy opierały się na elementach ruchowych i sensomotorycznych. Dzieci mogły wcielić się w rolę wędkarzy oraz udać się „nad morze” po muszelki na pożegnanie lata wraz z muzyką z Logorytmiki „Uwaga fala, hop!”. Więzi między uczestnikami zacieśniły zabawy bazujące na Ruchu Rozwijającym Weroniki Sherborne.
 

27.09.2024 r. Nasi uczniowie brali udział w kolejna edycja Rajdu Szlakami Barci Kurpiowskich.

 


Publiczna Szkoła Podstawowa w Wykrocie dba o bezpieczeństwo wszystkich uczniów. Dlatego obowiązują nas wszystkich Standardy Ochrony Dzieci. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców do przypomnienia sobie tych bardzo ważnych informacji. Gazetki znajdują się w holu na parterze i na pierwszym piętrze. Razem zadbajmy o to, co dla nas najważniejsze !

 


https://www.facebook.com/share/p/VHr5aS4pEeRK4u4z/

 


04.10.2024 r.
 
   

 


W dniach 7-13.X.2024 obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Celem obchodów jest uświadomienie, że wśród naszych uczniów znajdują się dzieci ryzyka dysleksji lub z dysleksją. Zachęcamy do zapoznania się z gazetką na szkolnym holu.

 


PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO PN. „WITRAŻE MYSZYNIECKIE/KURPIOWSKIE”

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.bibliotekamyszyniec.pl%2Findex.php%2Fpl%2Fpages%2F270-podsumowanie-konkursu-plastycznego-pn-%25E2%2580%259Ewitra%25C5%25BCe-myszynieckie-kurpiowskie%25E2%2580%259D%3Ffbclid%3DIwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2uDE_1_OXINkiuv1NvNDAEi4qO-i48jHTMRmJi4r6Fhd-pmB0eii6_xxw_aem_xAh8MnkPQPqZvju3PmVr2w&h=AT2rc3OjQh6u5zbEZoAMJsv4dGCuuFYZDx3gK3LDLwcLhRucYagb4FwzMwqHAlzVdktzSLP1wjOBoYeA_O7OCoHtG43CTPr9-7JoKAlp1X58xvAQkesT_OLGmpvjN5eXlxTw&s=1


09.10.2024r. uczniowie klasy VI i VII wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Parku Wodnego „Suntago” we Wręczy. W czasie pobytu w aquaparku uczniowie mieli możliwość skorzystania z różnych atrakcji wodnych. Oprócz tradycyjnych basenów były też termy, zjeżdżalnie, jacuzzi, a nawet rwąca rzeka. Wyjazd sprawił uczniom mnóstwo radości, był też świetną okazją do integracji i wspólnej zabawy!

     


11 października 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty, zatem dzień ten był okazją do wspólnego spotkania, podziękowań, życzeń i podsumowań. W tym dniu nauczyciele mogli wysłuchać piękne życzenia w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Na uroczystości nie zabrakło podziękowań ze strony Rodziców. Pani Anna Malon - przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała dyrekcji, nauczycielom  oraz pracownikom za zaangażowanie i trud włożony w opiekę i wychowanie dzieci.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Mirosława Grzegorczyk, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił, wytrwałości oraz sukcesów w tym wyjątkowym zawodzie.  Wręczyła też nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły.

Wyróżnieni pracownicy to: Elżbieta Drężek, Ewa Cyran – Kur,
Elżbieta Bożena – Gwiazda, Ewa Gumkowska, Ilona Szok, Emilia Ścibek.

W tym roku swój jubileusz obchodzili: 40 lecie pracy pani Elżbieta Drężek i 30 lecie pracy pan Zdzisław Zyśk.

Uczniowie, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz pracownicy szkoły pożegnali odchodzącą na emeryturę panią Teresę Samsel.

Uczniów do występów przygotowała pani Elżbieta Bożena Gwiazda i pani Emilia Ścibek.
Dekorację wykonała pani Ewa Gumkowska.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia oraz tym, którzy każdego dnia angażują się w edukację! 

       

       

       

   



W minionym tygodniu kl. VII wzięła udział z zajęciach grupowych, gdzie wykorzystane zostały aktywności „pedagogiki zabawy”, były to: piłka w grze, rebus z imieniem, supełki. Największego skupienia wymagała bajka „Kareta”, podczas której uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem. Znakomitą zwinność siódmoklasiści zaprezentowali również w czasie gry kostkami „gimnastycznymi”. Zajęcie przygotowała i przeprowadziła Ilona Szok- pedagog specjalny.

     


15.10.2024 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty "Mistrzowie tradycji i uczniowie - kurpiowskie warsztaty miedzypokoleniowe".
Warsztaty przeprowadzili przedstawiciele Związku Kurpiów.
 
     

 


17 października 2024 r. zespół Poziomecki brał udział w koncercie razem z zespołem Kurpiakmi na scenie RCKK w Myszyńcu.

     


22.10.2024 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w I Gminnym Konkursie Wiedzy o życiu i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia:
 
Alicja Jaksina kl. VII
Karol Olszewski kl. VIII
Julia Samsel kl. VI
Gabriela Kobus kl. V

 
Julia Samsel zajęła III miejsce

 
Do konkursu uczniów przygotowały panie: Krystyna Zyśk i Elżbieta Bożena Gwiazda
Gratulujemy????????????

       
 
   

Dnia 24 października odbyło się spotkanie kl. VIII z przewodniczącym Rady Miejskiej w Myszyńcu Panem Mirosławem Śniadachem. Tematem spotkania były zasady funkcjonowania Rady Miejskiej i budżet gminy.


„Różowa skrzynka w Twojej szkole”
 
W powiecie ostrołęckim ruszyła akcja „Różowa skrzynka w Twojej szkole”
szczytny-cel.pl/z/rozowaskrzynkapowiatostrolecki do której dołączyła także Publiczna Szkoła Podstawowa im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie.
Dziewczynki potrzebują Waszego wsparcia.
Zebrane środki pozwolą na zakup różowych skrzyneczek oraz środków higienicznych przeznaczonych dla dziewcząt, które zostaną umieszczone w naszej szkole.
Inicjatywa ma na celu zmniejszyć przerażające statystyki ubóstwa menstruacyjnego.
W akcji bierze udział patron projektu @szczytnycel, oraz fundacja @rozowaskrzyneczka Razem z Darczyńcami jesteśmy w stanie zebrać środki na zakup niezbędnych produktów, a szkoła może stać się miejscem wsparcia dla młodzieży.
 

UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!!
Właśnie ruszyła akcja "Różowa skrzynka w Twojej szkole" a co z tym idzie konkurs „Ej dziewczyny razem damy radę!”
Tematyka Konkursu związana jest z promocją akcji ,,Różowa skrzynka w Twojej Szkole” Zadanie konkursowe polega na wykonaniu filmu krótkometrażowego
w formieTik Toka, który tematycznie będzie promował akcje i rozpowszechniał jej tematykę. Celem Konkursu jest pokazanie potrzeby posiadania różowej skrzynki
w Waszej szkole, ukazanie problemu, kiedy:
- zapomnę środków higienicznych
- nie posiadam / nie stać mnie na środki higieniczne
- nie jestem przygotowana na pierwszą miesiączkę
Film musi być zakończony puentą, a w filmie musi pojawić się fraza ,,różowa skrzynka,,
Szczegóły w regulaminie konkursu ,,Różowa skrzynka w Twojej Szkole”
 

 


25.10.2024 r. uroczystość obchodów DNIA PATRONA BRATA ZENONA ŻEBROWSKIEGO rozpoczęła się mszą świętą.
Następnie głos zabrała dyrektor naszej szkoły pani Mirosława Grzegorczyk.
 
Serdecznie powitała zaproszonych gości:
Księdza dr. Zdzisława Grzegorczyka
Księdza Prałata Wacława Nowackiego
Księdza Prałata Józefa Midurę
Księdza Ryszarda Żebrowskiego
W sposób szczególny powitała Pana Daisuke Yamashita – Dyrektora Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii w Warszawie
Pana Mirosława Śniadacha – Przewodniczącego Rady Gminy Myszyniec
Panią Bożenę Żywicę – Prezes GS oraz Radną Gminy Myszyniec
Pana Józefa Niksę – Sołtysa Wsi Wykrot
Powitała Rodzinę naszego Patrona w osobach:
Panią Marię Młynarską
Krystynę i Tadeusza Samsel
Panią Annę Kaczkowską
Serdecznie powitała:
Panią Monikę Kozłowską – Dyrektor MGBP w Myszyńcu
Panią Magdę Jędrzejczyk – pracownika MGBP w Myszyńcu Filia w Wykrocie
Panią Cecylię Bazydło – emerytowaną dyrektor MGBP w Myszyńcu
Pana Zdzisława Ścibek – Dyrektora RCKK w Myszyńcu
Panią Iwonę Trzcińską – Dyrektor GAPO w Myszyńcu Starym
Przedstawicieli Rady Rodziców PSP w Wykrocie – Panią Annę Malon
Pracowników – emerytów naszej szkoły: Państwa Elżbietę i Zdzisława Kantarowskich, Teresę Samsel i Zofię Brodzik
 
Kolejnym punktem programu to akademia, w której uczniowie przypomnieli postać naszego Patrona, jego życie i działalność. W tym roku w postać Brata Zenona wcielił się uczeń Maciej Gumkowski.
 
Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała młodym aktorom i życzyła wszystkim byśmy czerpali z życia Brata Zenona wzory do naszego postępowania
i mimo wielu trudności w naszym codziennym życiu starali się być jak nasz Patron.
 
Podziękowała za przygotowanie uroczystości: pani Elżbiecie Bożenie Gwiazda, pani Małgorzacie Parzych i pani Ewie Gumkowskie za wykonanie pięknej dekoracji oraz nauczycielom, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tego dnia.
 
       
 
       
 
       

 


W dniu 28 październik 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Baranowie odbył się XVI Międzyregionalny Przegląd Pieni Patriotycznej i Wojskowej.
W grupie wiekowej Szkoły Podstawowe klasy IV-VI
 
W kategorii soliści:
Tytuł laureata II stopnia otrzymała: Amelia Kobus
 
W kategorii zespoły instrumentalno - wokalne:
Tytuł laureata I stopnia otrzymał: Zespół „Bursztynki”
 
Serdecznie gratulujemy????????????
 
 

 


Po raz kolejny Publiczna Szkoła Podstawowa w Wykrocie wraz z 544 szkołami i placówkami bierze udział w ogólnopolskiej „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy
i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W ramach działań odbędą się zajęcia w klasach, ogłoszony jest konkurs plastyczny, przygotowana będzie ulotka oraz tradycyjnie odbędzie się happening „Dzień na Pomarańczowo”. Tegoroczne hasło Kampanii brzmi „Ej, to nie jest żart. To jest przemoc!”. Zapraszamy uczniów i nauczycieli do aktywnego udziału w akcji.



„Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!
Nie damy pogrześć mowy.
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep Piastowy.
Nie damy, by nas zgnębił wróg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!”
                           Maria Konopnicka
 
 
11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy, jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.
 
Z tej okazji 8 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci
o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Motto przewodnie tegorocznej uroczystości brzmiało "Ojczyzna". Inscenizacja miała na celu w sposób przekrojowy przedstawić ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski.
 
Uczniowie z klas IV – VIII przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej.
 
Na zakończenie wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”.
 
Całość odbyło się w przepięknej scenerii i strojach, w których wystąpili uczniowie.
Wydarzenie to zakończyło się przemówieniem pani dyrektor Mirosławy Grzegorczyk, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii. Cieszymy się, że występ młodych wykonawców, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowania, spotkał się z dużym aplauzem zarówno ze strony ich kolegów jak i nauczycieli. Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić uczniom takie wartości jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.
 
Całość uroczystości została przygotowana przez panią Elżbietę Bożenę Gwiazdę, panią Krystynę Zyśk. O piękną oprawę dekoracyjną zadbała pani Ewa Gumkowska, swoją pomoc w przygotowania okazała pani Ewelina Chorążewicz.
 
       
 
       
 
       
 
 

11 listopada szkolny zespół Poziomecki zajął I miejsce w Konkursie Ludowej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, a solistka Marcelina Pokora zajęła II miejsce.

 



15.11.2024 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już w szkole nauczyli się. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz odpowiadali na szereg bardzo ważnych pytań.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Mirosława Grzegorczyk. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności szkolnej.
Po oficjalnych uroczystościach była też chwila na wspólne świętowanie w gronie rodziców.
 
     

19.11.2024 r. spotkanie uczniów klas: 0-III z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Myszyńcu asp. szt. Mariuszem Ślubeckim.

 


Po raz piąty, przez pierwsze 19 dni listopada realizowaliśmy w naszej szkole Kampanię „19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W tym roku odbywała się ona pod hasłem "Ej, to nie jest żart. To jest przemoc!". W ramach działań odbyły się we wszystkich klasach spotkania profilaktyczne z pedagogiem. Pani Ilona Szok opracowała dla rodziców i nauczycieli ulotkę, wspierającą ich w sytuacjach trudnych wychowawczo. Został ogłoszony konkurs plastyczny
(o jego wynikach poinformujemy w późniejszym terminie). Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zamykającego Kampanię „Dnia na pomarańczowo”.

         

       


19 listopada uczniowie naszej szkoły: Antoni Parzych i Gabriel Malon brali udział
w Międzygminnym Konkursie Recytatorskim "Kurpie Zielone w Literaturze".
Antoni zajął II miejsce, a Gabriel III miejsce.
 
 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA.
20 listopada 2024 r. to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego momentu!
W ten sposób uczciliśmy powstanie tego najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W tym dniu dominował kolor niebieski, jako znak solidarności z dziećmi na całym świecie.
 
     

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku czyli ma już ….51 lat ! I nadal jest bardzo potrzebny.
We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowań. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają
i szanują nasze.
Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że
w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
Mamy na to wpływ, możemy to zmienić! Dlatego społeczność naszej szkoły dostała podpowiedzi (w formie gazetki oraz karteczek – zrywek), aby nie tylko dziś stosować życzliwość, uprzejmość na co dzień. To był bardzo miły i życzliwy dzień!
 
       
 
 

Listopad to trudny czas. Zimno, ciemno, deszczowo. Na przerwie nie można już wybiegać się na dwór. Dlatego po raz drugi w naszej szkole ruszyła akcja „Aktywna przerwa”. Zadbały o to nasze panie pedagożki. Dla uczniów zostały przygotowane gry podłogowe (np. klasy), gry stolikowe np. (nowa plansza do gry w warcaby), karty z łamigłówkami i kolorowankami oraz inne atrakcje do zabaw (np. diabolo czy Zośka). Mamy nadzieję, że ten trudny, jesienno-zimowy czas pomoże dzieciom nie nudzić się podczas przerw. Zachęcamy do zabaw ruchowych oraz logicznych!

     


23.11.2024 r. odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej w Wąsewie.
Soliści od 12 do 15 lat:
III miejsce zajęła - Amelia Kobus
Gratulujemy ❤️
 
     

25 LISTOPADA – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

       

       


25 listopada Julia Drężek, uczennica kl. VIII, reprezentowała nasza szkołę w konkursie ortograficznym zorganizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych w Myszyńcu. Julia zajęła drugie miejsce. Gratulujemy????

 


W dniu 26 listopada nasi uczniowie Mateusz Lipka i Wiktor Dzieżyk brali udział XVII konkursie ekologicznym "Zielono Mi".
Wiktor Dzieżyk zajął IV miejsce.
 

Gratulacje????????????

     


28.11.2024 r. W trzecim Powiatowym Konkursie Geograficznym zorganizowanym przez ZSP w Myszyńcu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Maciej Gumkowski z kl.7, Rajmund Parzych i Nikodem Żarnoch z kl. 8. Nikodem zajął pierwsze miejsce, a Rajmund drugie. Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
 
       
 

W Myszyńcu rozstrzygnięto 4. edycję konkursu „SKIERKOWSKI.21”
https://www.eostroleka.pl/w-myszyncu-rozstrzygnieto-4-edycje-konkursu-skierkowski21-wideo-zdjecia,art114699.html?fbclid=IwY2xjawG1spVleHRuA2FlbQIxMQABHYRXHN5808EIWQd-4fcCOL0_19mO7GqJ_TRvBxCBiYrZlRFclrpyDxwL0g_aem_Z3MIiJSeXRKZFg9O0g6pbw

     


W dniu 28.11.2024 r. uczniowie kl. II zaprezentowali aktorskie talenty podczas wędrownego spektaklu „Bal jesieni”, który przedstawili najmłodszym widzom naszej szkoły oraz klasom 0, I i III. Występ zakończył się „Jesiennym koncertem”. Bardzo dziękujemy za możliwość zaprezentowania się. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie kostiumów. Teatrzyk przygotowała pani Danuta Dąbkowska.

     


28.11.2024 r. - ANDRZEJKI

       

       


W tegorocznym konkursie plastycznym „Ej, to nie jest żart! To jest przemoc!” w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” wzięło udział 90 uczniów. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych:
 
Kategoria wiekowa klasy I-II
1 miejsce ex aequo Aurelia Murzyn kl. I
1 miejsce ex aequo Jakub Mamajek kl. I
2 miejsce ex aequo Marlena Pliszka kl. II
2 miejsce ex aequo Jan Tobojka kl. I
3 miejsce ex aequo Nadia Skiba kl. II
3 miejsce ex aequo Marcelina Pisarska
Wyróżnienie: Zuzanna Łada kl. I
 
Kategoria wiekowa kl. III - IV
1 miejsce ex aequo Lena Zielińska kl. IV
1 miejsce ex aequo Marcelina Pokora kl. IV
2 miejsce ex aequo Kornelia Pisarska kl. III
2 miejsce ex aequo Julia Sobotka kl. IV
3 miejsce ex aequo Aleksandra Jędrzejczyk kl. IV
3 miejsce ex aequo Filip Gut kl. IV
Wyróżnienie: Miłosz Dawid kl. IV
Oliwer Lipka kl. IV
 
Kategoria wiekowa klasy V- VI
1 miejsce ex aequo Julia Samsek kl. VI
1 miejsce ex aequo Natalia Jaksina kl.V
2 miejsce ex aequo Amelia Deptuła kl. V
2 miejsce ex aequo Radek Kupis kl. V
3 miejsce ex aequo Julia Kobus kl. VI
3 miejsce ex aequo Laura Sadłowska kl. V
Wyróżnienie: Maciej Kulas kl. V
 
Kategoria klasy VII- VIII
1miejsce Maja Lipka kl. VII
2 miejsce Agata Trzcińska kl. VII
3 miejsce Kinga Kobus kl. VII
Wyróżnienie: Alicja Jaksina kl. VII
 
Bardzo dziękujemy uczniom za ciekawe i bardzo pomysłowe prace.
Gratulujemy nagrodzonym osobom.
 
       

Uczniowie klasy drugiej uczestniczą w dodatkowych zajęciach rozwijających kreatywność "Jestem małym artystą". Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, począwszy od października bieżącego roku szkolnego, które prowadzi p. E. Gumkowska. Głównym celem zajęć jest rozwijanie uzdolnień plastycznych, rozwijanie kreatywności oraz wspieranie twórczej aktywności poprzez wzbogacenie środków wyrazu, jego przeżyć, wyzwalanie emocji, stwarzanie swobodnej i twórczej atmosfery pracy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:  https://www.canva.com/design/DAGX-xDK5YY/AATZ0-CDmvCj0IpLZt24EQ/view?utm_content=DAGX-xDK5YY&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor


3 grudnia Laura Sadłowska i Alicja Warych brały udział w podsumowaniu konkursu plastycznego "Zdrowo żyjemy, dobrze się czujemy" zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce.
 
Alicja zajęła III miejsce, a Laura - wyróżnienie. Gratulujemy ????
 
 

Bardzo się cieszymy, że stolik z naklejką do gry w warcaby spotkał się z tak dużym zainteresowaniem uczniów. Grają młodsi i ci starsi. Niektórzy zgłaszają chęci do gry w szachy. Dlatego idąc na przeciw oczekiwaniom uczniów na I piętrze, w holu stanęły nowe stoliki do gier. Są również szachy ????. Wszystko to w ramach akcji - Aktywna przerwa.
Życzymy naszym uczniom wielu pasjonujących rozgrywek!
 



6 grudnia uczniowie kl. 8 wraz z panią Dyrektor i panią K. Zyśk uczestniczyli w zajęciach na Strzelnicy Sportowej Struga w Lipnikach. Zajęcia odbywały się w ramach realizacji podstawy programowej edukacji dla bezpieczeństwa. Dziękujemy Panu Bogusławowi Kiernozkowi za przyjazną atmosferę, pyszne ciastka i ciepłą herbatkę.  Szczególne słowa podziękowania kierujemy ku państwu Patrycji i Jakubowi Abramczykom za profesjonalizm w prowadzeniu zajęć, za spokój, opanowanie i cierpliwość.  Dziękujemy za nagrody-niespodzianki  -  vouchery na strzelnicę dla trojga najlepszych strzelców.


06.12.2024 r. SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM


12.12.2024 r. XX EDYCJA KONKURSU „POZNAJEMY BAŚNIE I LEGENDY Z KRAINY ZWANEJ KURPSIAMI”

https://www.bibliotekamyszyniec.pl/index.php/pl/aktualnosci-wykrot/282-xx-edycja-konkursu-%E2%80%9Epoznajemy-ba%C5%9Bnie-i-legendy-z-krainy-zwanej-kurpsiami%E2%80%9D


13 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli zajęcia z ratownikiem medycznym. Pan Bartek uczył, jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z nas - bez względu na wiek - może uratować komuś życie.

       


14.12.2024 r.
„Zamyślenia na progu żłóbka”. Udział uczniów naszej szkoły w spotkaniu opłatkowym OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ Z GMINY MYSZYNIEC.

     




20.12.2024 r.
 
HISTORIA CUDOWNEJ NOCY – to hasło tegorocznych JASEŁEK. Było to widowisko, które wszyscy dobrze znają – opowieść o narodzinach Jezusa w Betlejem. Jednak nasi artyści przedstawili ją w sposób pełen radości i świątecznego ciepła. Przygotowania do tego przedstawienia były pełne zaangażowania, a uczniowie włożyli w nie mnóstwo pracy, radości i entuzjazmu.
 
Uroczystość swą obecnością zaszczycili m. in. Proboszcz Parafii Myszyniec Zbigniew Jaroszewski, Przewodniczący Rady Gminy Myszyniec p. Mirosław Śniadach, Dyrektor RCKK w Myszyńcu p. Zdzisław Ścibek, Dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu p. Monika Kozłowska, pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej - Filia w Wykrocie p. Magda Jędrzejczyk, p. Tadeusz Lipka, a także emerytowani nauczyciele oraz rodzice uczniów.
 
W niezwykłej scenerii, gdzie w centrum znajdowała się szopka, uczniowie zaprezentowali przedstawienie nawiązujące do narodzin Chrystusa w Betlejem. Dzieci wcieliły się w role pastuszków, aniołków czy chociażby trzech Króli przynoszących Dzieciątku tradycyjne dary. Przedstawienie przeplatane było znanymi kolędami, a także pastorałkami.
 
Na koniec głos zabrali goście, a także pani Dyrektor Mirosława Grzegorczyk, składając wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.
Jasełka zostały przygotowane przez uczniów pod kierunkiem:
p. Elżbiety Bożeny Gwiazdy.
 
Pomoc w organizacji uroczystości: p. Ewa Gumkowska, p. Małgorzata Parzych, p. Ewelina Chorążewicz, p. Małgorzata Grzegorczyk i p. Danuta Drężek.
 
       
 
       
 
       
 
   

W dn. 10.01.2025 r.  Hanna Kobus z kl. I oraz Hana Lemańska z kl. II  wzięły udział w kolejnym przeglądzie kolęd i pastorałek organizowanym przez PSP w Wolkowych.
Spośród 24 uczestników III miejsce zdobyła Hania Kobus. Obie uczennice zaprezentowały się znakomicie, a ich dźwięczne głosy zasługują na uznanie.

       

 


W poniedziałek, 13 stycznia, w Baranowie odbył się XVII Międzyregionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który zgromadził młodych artystów z całego regionu.

Uczennice naszej szkoły reprezentowały naszą szkołę:

W GRUPIE WIEKOWEJ SZKOŁA PODSTAWOWA I – III:

Kategoria Soliści:

  • Hanna Kobus zajęła I miejsce

W GRUPIE WIEKOWEJ SZKOŁA PODSTAWOWA IV – VIII:

Kategoria Soliści:

  • Amelia Kobus zajęła II miejsce

Kategoria Zespoły:

  • Zespół „Bursztynki” zajął II miejsce

Gratulujemy


Dnia 17 stycznia 2025 r. uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w spotkaniu z  panem Marcinem Gienieczko, podróżnikiem ekstremalnym, sportowcem i autorem książek, m. in. "Zatańczyć z Amazonką", autorem filmu „Pokonać siebie” i „Zagubiony na Jukonie”. Spotkanie miało miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Stefanowicza w Myszyńcu.

       


W dniu 21 stycznia, uczniowie z klasy 8 spotkali się z przedstawicielami Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych. Nasi goście przedstawili ofertę edukacyjną szkoły i przedstawili bliżej placówkę, w której pracują. W sposób bardzo ciekawy, opowiadając szczegółowo o ofercie, życiu szkoły i jej atutach, zachęcali naszych ósmoklasistów do podjęcia ważnej dla nich decyzji dotyczącej dalszej ścieżki kształcenia.  Bardzo dziękujemy za interesujące i ważne  spotkanie. 

 




23.01.2025 r. - DZIEŃ BABCI i DZIADKA na ludową nutę.

Dzień Babci i Dziadka to piękne święto obchodzone jest w naszej szkole niezwykle uroczyście. Tak było i tym razem, radośnie i kolorowo, bo wyjątkowo … na ludowo! Ta miła, a zarazem wzruszająca i bliska sercu każdego wnuka i wnuczki uroczystość, odbyła się w tym roku 23 stycznia.
Zaproszeni goście przybyli bardzo licznie, wypełniając po brzegi salę gimnastyczną.

Dzieci i uczniowie prezentując swoje umiejętności i zdolności, chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom. To przecież od nich otrzymują wiele dobra, za które trzeba podziękować.
Dopełnieniem uroczystości był poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Podczas biesiadowania panowała wyjątkowa, serdeczna atmosfera.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem pani Elżbiety Drężek, we współpracy z paniami: Eweliny Chorążewicz, Danuty Zapadki, Anny Trzcińskiej, Bożeny Gwiazdy, Danuty Drężek, Emilii Ścibek.

https://www.facebook.com/100048929781545/videos/2160115674447696

https://www.facebook.com/100048929781545/videos/462713243441448


W dn. 24.01.2025 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w zajęciach sensomotorycznych o tematyce zimy przygotowanych przez pedagoga specjalnego Ilonę Szok. Zabawy miały na celu rozwój ruchowy, uwagę słuchową i sprawność manualną, a więc funkcje niezbędne do umiejętności czytania i pisania. Wykorzystane też zostały utwory muzyczne z logorytmiki.

       

       

   


30 stycznia klasy 4 i 7 spędzały aktywnie czas na Lodowisku Kolnie i próbowały swoich sił w jeździe na łyżwach. Niektórzy uczniowie dopiero zaczynali swoją przygodę z tym sportem, inni natomiast doskonalili technikę jazdy i nabywali nowe umiejętności. Była to również okazja integracji klasy i spędzenia ze sobą czasu inaczej niż na co dzień w szkole.

       

       

       

       



BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
W listopadzie dzieci z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO z naszej szkoły już po raz drugi miały okazję wziąć udział w tej akcji, w ramach której zostały przeprowadzone działania zaproponowane przez organizatorów.
 
W styczniu za udział w akcji otrzymaliśmy dyplom podziękowania.
 
   

 


11 luty 2025 r. - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. To ogólnoświatowa akcja, której celem jest edukowanie, wzmacnianie kompetencji cyfrowych oraz włączanie do debaty publicznej kwestii bezpieczeństwa online dzieci i młodzieży.
 
     


W dniach 10 i 11 lutego 2025 r. gościliśmy DENTOBUS z Corten Dental z Warszawy.
Z usług stomatologicznych skorzystało 14 uczniów naszej szkoły. Jest także możliwość leczenia stomatologicznego w DENTOBUSIE w wakacje.
Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia w sekretariacie.

   


POCZTA WALENTYNKOWA
 
14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.
Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o tym dniu. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Po feriach przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na stoliku na dolnym korytarzu. 17 lutego każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę.
Korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a następnego dnia kartki zostały doręczone do adresatów.
 

Wspieramy akcję zbiórki okularów dla osób potrzebujących z całego świata. Bardzo prosimy o okulary i oprawki, ale bez etui czy opakowań. Ważne są okulary przeciwsłoneczne (dla osób żyjących w gorącym klimacie). Zachęcamy do pomocy i dziękujemy za wsparcie. Więcej szczegółów w komentarzu.

https://mscdn.pl/przekaz-swoje-stare-okulary-aby-ktos-na-swiecie-mogl-przez-nie-zobaczyc-lepszy-swiat-2/?fbclid=IwY2xjawIpcYRleHRuA2FlbQIxMQABHcf7couJE7okHTl5Usc9zw_7EglUrs0AS_zw3pRA4NNK0lWW1LY7xg22ng_aem_0v73vxe4rGqoiSSgaXQGCw#:~:text=na%20%C5%9Bwiecie%20m%C3%B3g%C5%82-,przez,-nie%20zobaczy%C4%87%20lepszy


ZABAWA KARNAWAŁOWA 2025
 
27.02.2025 r. w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas 0-III i IV-VIII. Jak zwykle, mogliśmy podziwiać piękne stroje karnawałowe.
Wszyscy bawili się wyśmienicie. Dzieci i młodzież uczestniczyli w różnych konkursach tanecznych, wspólnych zabawach i atrakcjach zaproponowanych przez JD. Dziękujemy bardzo za słodki poczęstunek zorganizowany przed Radę Rodziców.
 

Uczniowie klasy ósmej gościli w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu w dniu otwartym. Zapoznali się z ofertą edukacyjną placówki.
Dziękujemy panu Dyrektorowi, nauczycielom i uczniom za życzliwą i miłą atmosferę.

 


7 marca, chłopcy z klasy IV i VI pod kierunkiem pana Zdzisława Zyśka przygotowali część artystyczną z okazji Dnia Kobiet.
Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w życiu zdarzeń… to życzenia, które chłopcy złożyli wszystkim koleżankom oraz Paniom pracującym w naszej szkole. Wręczyli przygotowane wcześniej laurki oraz słodkie upominki.
 
 

Bardzo dziękujemy za szeroki odzew na akcję Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocne Dłonie”. Przyłączyliśmy się do globalnej akcji Lions Recycle For Sight, która polega na zbiórce okularów, a następnie przekazane ich do najbardziej potrzebujących regionów na świecie.
Udało nam się zgromadzić aż 38 par okularów, w tym 6 przeciwsłonecznych. Z całego serca dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom!
 

11.03.2025 r. - Uczniowie klasy ósmej wzięli udział w XIV Forum Edukacyjnym w Ostrołęce.

 

 


Wpis procesji Bożego Ciała w Myszyńcu na Krajową listę dziedzictwa kulturowego

https://docs.google.com/forms/d/1zDw55tjW3qRWye2O6oVu1-uG2Jiyb60ylDE3zTDEmIw/viewform?fbclid=IwY2xjawJGwDtleHRuA2FlbQIxMAABHc_qupEwhE88jVIAAEK6XK4RgUGd-ZgmZvtkL0U-uo-HCI4q_3cO4Yq6CQ_aem_HySRVfTtaBBVEuwcygjLrg&edit_requested=true&sfnsn=wa

 


Cyrk „Szok” z wizytą w naszej szkole
19 marca 2025 roku naszą szkołę odwiedzili artyści cyrku „Szok”. W szkolnej sali gimnastycznej mieliśmy okazję podziwiać niezwykłe pokazy i triki cyrkowe. Uczniowie chętnie brali aktywny udział w zabawie, próbując swoich sił w sztuce cyrkowej, co sprawiło wiele radości wszystkim uczestnikom wydarzenia.
 
       
 

26.03.2025 r. UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE „Mam coś na końcu języka… O frazeologizmach słów kilka”
 

 


Szkolny Turniej Piłki Siatkowej
 
W dniu 1 kwietnia 2025 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie odbył się I Szkolny Turniej Piłki Siatkowej.
W turnieju brały udział cztery zespoły. Klasyfikacja w całym turnieju przedstawiła się następująco:
I miejsce – klasa VII, II miejsce – klasa VIII, III miejsce – klasa VI i IV miejsce – klasa V. Zwycięskie zespoły zostały nagrodzone dyplomami. Rozgrywki dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu emocji oraz pozwoliły na integrację zespołów klasowych.
 
Organizatorem Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej był nauczyciel wychowania fizycznego - pan Zdzisław Zyśk.
 
       

 


2 kwietnia uczniowie klasy I wraz z wychowawcą byli w Dylewie na lekcji przyrody w terenie.

Uczniowie zwiedzali zagrodę ze zwierzętami, a myśliwi przeprowadzili dla nich pogadankę oraz zorganizowali konkurs.
Dowiedzieli się jak mogą pomoc zwierzętom, co wolno a czego nie wolno, jak zachować się podczas spotkania z dzikimi zwierzętami. Dla dzieci była to bardzo atrakcyjna lekcja edukacji przyrodniczej, podczas której zdobyli dodatkową wiedzę.
Punktem kulminacyjnym spotkania było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Serdecznie dziękujemy Kołu Łowieckiemu "Łoś" w Ostrołęce/sponsorowi wizyty i przeprowadzenie interesujących zajęć.

 

 
       
 
       
 
       
 
       
 
       

Tegoroczny Dzień Świadomości Autyzmu w PSP w Wykrocie uświetniły prace artystyczne uczniów
w spektrum autyzmu z SOSW w Czarni oraz Oddziałów Specjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 4
w Ostrołęce. Celem wystawy było zaakcentowanie talentów i kreatywności osób z autyzmem. Ponadto przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą sławnych osób w spektrum. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „ Mam supermoce”, gdzie hasłem przewodnim było dostrzeżenie mocnych stron osób ze spektrum autyzmu. W klasach I i II zostały także wyświetlone animacje oraz przeprowadzone pogadanki na podstawie opowiadania nt. autyzmu. W dn. 21.03.2025r. cała społeczność naszej szkoły oglądała film w RCKK w Myszyńcu pt.: „Jeden na milion”, gdzie głównym bohaterem był chłopiec w spektrum autyzmu.
 
       
 

20. rocznica śmierci św. Jana Pawła II


Z inicjatywy uczniów i w odpowiedzi na ich potrzeby powstał w naszej szkole "Kącik wyciszenia". Podczas każdej krótkiej przerwy (długie zarezerwowane są dla osób korzystających z obiadów), dla tych, którzy potrzebują trochę odpocząć, coś zjeść czy po cichu porozmawiać jest miejsce na stołówce szkolnej. Miejsce to jest wolne od telefonów komórkowych czy muzyki. Zapraszamy do korzystania!


09.04.2025 r. - Konkurs rękodzielniczy "Ocalić od Zapomnienia"

https://www.facebook.com/media/set?vanity=rckkmyszyniec&set=a.1102001255303234&locale=pl_PL

Uczennice naszej szkoły z klasy VI i VIII brały udział w KONKURSIE RĘKODZIELNICZYM „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

W kategorii WYCINANKA:
Malwina Śniadach – zajęła I miejsce

W kategorii KWIATY:
Barbara Supeł – otrzymała WYRÓŻNIENIE

W kategorii WIEDZA:
Alicja Drężek – zajęła II miejsce

W kategorii PISANKA:
Natalia Szukalska – zajęła I miejsce

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny